قوانین جدید برای استفاده تجاری از پهپادها

دنیای اقتصاد: صنعت رو به رشد پهپادها با سرعت خوبی جلو می‌رود و پیشرفت می‌کند، تا جایی که برای رشد کردن نیازی به انتظار برای قوانین دولتی نداشته و با سرمایه‌گذاری‌های خصوصی از سخت‌افزارها و سیستم‌های پردازشی جدید هم بهره می‌گیرد. اکوسیستم رو به رشد ارائه دهندگان نرم افزار و سخت افزار ویژه پهپادها هم در حال حاضر فهرستی بلند از مشتریان در بخش‌های مختلف مانند کشاورزی، مدیریت زمین، انرژی و ساخت و ساز را ایجاد کرده است. بسیاری از ارائه دهندگان نرم افزار و سخت افزار، استارت آپ‌ها و شرکت‌های خصوصی و کوچکی هستند. البته در این میان بعضی شرکت‌های بزرگ فعال در زمینه‌های دفاعی، نظامی و صنعتی هم شروع به سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه تکنولوژی‌های پهپادها کرده‌اند.

در همین راستا بخش تحقیقاتی مجله بیزینس اینسایدر یعنی BI Intelligence بررسی‌های مختلفی در زمینه مراحل رشد و توسعه صنعت پهپادها در سراسر جهان انجام داده و در آن چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی این صنعت را پیش بینی کرده است. این گزارش تحقیقاتی نشان می‌دهد که درآمد جهانی حاصل از فروش پهپادها در سال ۲۰۱۵ کمی بیش از ۸ میلیارد دلار بوده است که انتظار می‌رود این رقم تا سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۲ میلیارد دستگاه برسد. کارشناسان انتظار دارند که صادرات جهانی پهپادهای مصرفی در طول پنج سال آینده تا بیش از چهار برابر افزایش پیدا کند که این روند به دنبال افزایش رقابت در این بازار، کاهش قیمت نهایی و ورود تکنولوژی‌های جدیدی اتفاق می‌افتد که پرواز پهپادها را برای کاربران تازه کار ساده و راحت می‌کند. رشد بازار و صنعت پهپادها در بخش تجاری در ماه‌های اخیر چشمگیر بوده است. تا جایی که میزان فروش و صادرات پهپادهای تجاری از پهپادهای مصرفی پیشی گرفته است. البته این اتفاق به دنبال وضع قوانین جدید در آمریکا و اروپا که دو بازار بزرگ پهپادها در جهان هستند، رخ داده است. تکنولوژی‌هایی مانند جلوگیری ازتصادم و عبور از موانع، پرواز پهپادها را امن، راحت و بهتر می‌کنند تا به این ترتیب تعداد پهپادهایی که در آسمان به پرواز درمی آیند بیشتر و بیشتر شوند. در حال حاضر اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) پرواز پهپادهای تجاری را محدود به انتخاب صنایع و کاربردهای خاص مانند پروازهای تحقیقاتی در کشاورزی، معدن و بخش‌های نفت و گاز کرده است. بخش نظامی همچنان بیشترین میزان استفاده و بهره‌گیری از پهپادها را در میان دیگر بخش‌ها دارد.

قوانین جدید استفاده تجاری از پهپادها

اداره هوانوردی فدرال آمریکا به‌طور رسمی اولین سری قوانین عملیاتی برای هدفمندسازی و مدیریت استفاده تجاری از هواپیماهای بدون سرنشین را ارائه کرد. به گزارش وب‌سایت NPR، آنتونی فاکس وزیر حمل و نقل آمریکا این قوانین را گامی مهم در پیاده‌سازی ابداع‌های جدید برشمرده است. در چارچوب این قوانین ۶۰۰ صفحه‌ای، شرکت‌های بهره‌بردار از این پهپادها باید هر دو سال یک‌بار، آزمون‌های مشخصی را پشت سر بگذارند و در استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، قرارداشتن پهپاد در جلو دید، پرهیز از پرواز روی سر افراد و جلوگیری از حرکت در شب‌هنگام را مدنظر قرار دهند. بر اساس این قوانین، حفظ فاصله ۵ مایلی پهپادها از فرودگاه‌ها نیز الزامی خواهد بود.با این حال، در صورتی که شرکت‌ها بتوانند دلایلی قانع‌کننده درخصوص توانایی مدیریت خطرات مرتبط با پرواز در شب، روی سر مردم یا حرکت خارج از دید ارائه دهند امکان اعمال تخفیف در این قوانین وجود خواهد داشت.Foxx در خلال برگزاری کنفرانس ویژه‌ای با حضور خبرنگاران در این باره گفت: «خواسته ما آن است که از ایجاد تعادل و توازن میان به‌کارگیری خلاقیت و وجود امنیت اطمینان حاصل کنیم. با این تفاسیر، طبیعی است که هواپیماهای سرنشین‌دار و مردم را از آسیب‌های احتمالی پهپادها حفظ کنیم.» Huerta، مدیر اداره هوانوردی فدرال در پاسخ به پرسش خبرنگاران در‌باره زمان آغاز استفاده تجاری از هواپیماهای بدون سرنشین عنوان نموده این آژانس در حال تعامل و رایزنی با بخش خصوصی به منظور بررسی شرایط و جوانب مختلف است اما هنوز نمی‌توان زمان دقیقی درخصوص آغاز بهره‌برداری تجاری از پهپادها عنوان کرد. اداره هوانوردی آمریکا در حال حاضر تمامی مالکان پهپادها را ملزم به ثبت آنلاین هواپیماهای بدون سرنشین کرده و آن‌طور که توسط وب‌سایت NPR عنوان شده، تمامی اپراتورهای پهپادهای کوچک که وزنی از ۵۵/۰ تا ۵۵ پوند دارند باید فرآیند ثبت‌ آنلاین مشخصات و آدرس خود را در دستورکار قراردهند. پس از این، شماره ثبت‌نامی، از طرف دولت در اختیار مالکان قرار خواهد گرفت که وجود آن روی بدنه پهپاد ضروری خواهد بود.

منبع: دنیای اقتصاد